Alfa Romeo Tonale – koncept crossovera z hybrydowym napędem

Alfa Romeo Tonale – koncept crossovera z hybrydowym napędem

Było oczywistym, że Alfa Romeo przygotowuje coś nowego na rynek samochodowy – po targach motoryzacyjnych w Genewie nie ma już wątpliwości, nad czym pracował producent. Poznajcie nowy koncept Alfa Romeo Tonale.

Ten crossover jest drugim w kolejności pod względem rozmiaru samochodem sygnowanym tą marką, który posiada elektryczny napęd wykorzystujący nowe rozwiązanie plug – in hibrid. Koncept Tonale jest mniejszy niż model Stelvio, który już jest dostępny w sprzedaży. Tonale różni się od niego nie tylko pod względem rozmiaru, ale również designu. Koncept zachował klasyczne dla designu marki koła w rozmiarze 21 cali, inspirowane modelem 33 Stradale z lat 60.

Konstrukcja konceptu Tonale opiera się na platformie FCA. W ocenie producenta, kokpit jest zorientowany na potrzeby kierowcy, ale nie egoistyczny – jeszcze nie do końca wiemy co to oznacza, ale z całą pewnością model dostarczy 4 miejsca o podobnym układzie do tego, który znamy z Giulii i Stelvio.

Do dyspozycji kierowcy zostanie oddany szeroki wyświetlacz służący do obsługi systemu informacyjno – rozrywkowego (ang. Infotainment) oraz zestaw zdigitalizowanych zegarów i wskaźników. Nie zabraknie również wielokolorowej tapicerki, która nada wnętrzu bardziej niekonwencjonalny i świeży charakter.

Podkreślenia wymaga okoliczność, że nowy koncept crossovera Alfa Romeo będzie posiadał różne tryby jazdy, zmieniane zgodnie z wolą kierowcy. O samym napędzie znajdującym się pod maską wiemy dość niewiele. Producent na razie nie zdradza szczegółów. Wiadomo jednak, że tryby jazdy będą umożliwiały wykorzystanie maksymalnych osiągów pojazdu, jazdę w trudnych warunkach oraz jazdę wyłącznie przy wykorzystaniu napędu elektrycznego.

Nazwa konceptu pochodzi z pasma górskiego Tonale, położonego niedaleko pasma Stelvio, w Alpach. W ocenie producenta będzie to przyszłościowy model, o właściwościach jezdnych i osiągach na miarę marki.