Aston Martin Vanquish będzie konkurował z Ferrari i McLarenem

Aston Martin Vanquish będzie konkurował z Ferrari i McLarenem

Aston Martin Vanquish zaprezentowany podczas Targów Samochodowych w Genewie ma pod maską nowy silnik V6 skonstruowany przez producenta samochodowego. Aston Martin woli powierzyć to zadanie swoim inżynierom niż polegać na technologicznym partnerze Mercedes – AMG.

Nie są jeszcze znane szczegółowe parametry nowego silnika, ale wiadomo, że będzie on podwójnie doładowany. Ten sam silnik V6 został zastosowany w Project 003 hypercar, gdzie występuje w połączeniu z elektryczną hybrydą. Aston Martin jeszcze nie ujawnił osiągów modelu, ale prawdopodobnie będzie miał pod maską 600 KM i prędkość maksymalną wynoszącą około 320 km/h. Model ma konkurować z Ferrari, Lambo i McLarenem. Napęd będzie przenoszony wyłącznie na tylne koła.

Samochód zaprezentowany w Genewie jest konceptem, ale wygląda na to, że na koncepcjach się nie skończy. Aston Martin potwierdził, że produkcja tego luksusowego, sportowego modelu ruszy w 2022 r. Na razie trudno mówić o cenach, ale można przypuszczać, że nowy model Astona Martina będzie dostępny w cenie około 200.000 funtów brytyjskich.