Audi AI: TRAIL na targach międzynarodowych we Frankfurcie

We wrześniu 2019 r. podczas targów międzynarodowych we Frankfurcie Audi zaprezentowało koncepcyjny model terenowego auta – AUDI AI:TRAIL.

Nadwozie samochodu przypomina nieco diament wykonany ze szkła. Dzięki temu rozwiązaniu kierowca ma zapewniony panoramiczny widok na otoczenie. Celem tego rozwiązania było zapewnienie pasażerom bliskiego kontaktu ze światem zewnętrznym, przy jednoczesnym zapewnieniu poczucia bezpieczeństwa podczas jazdy w terenie.

Wymiary koncepcyjnego modelu wynoszą 4,15 metra długości i 1,67 metra wysokości, więc jest to stosunkowo niewielkie auto. Jednoramkowa osłona chłodnicy AUDI AI:TRAIL pozwala połączyć nadwozie z wnętrzem samochodu, a jednocześnie jest symbolem i znakiem rozpoznawczym marki.

AUDI AI:TRAIL posiada napęd elektryczny – zapewni użytkownikom możliwość poruszania się cicho i bez emisji dwutlenku węgla, w ramach dbania o środowisko. Ponadto, model został wyposażony w napęd na cztery koła oraz opony z widocznymi elementami poprawiającymi przyczepność. Model koncepcyjny posiada również niski środek ciężkości utworzony przez umieszczenie akumulatora w podwoziu oraz zastosowanie aż czterech silników elektrycznych.

To rozwiązanie w przyszłości może stać się pewnym standardem w zakresie napędu na cztery koła w odniesieniu do samochodów z napędem elektrycznych. Do dyspozycji użytkownika pozostawiono możliwość wyboru autonomicznego poziomu jazdy – 3 na drogach nieutwardzonych oraz 4 – na utwardzonych drogach publicznych. Niemniej w trudnym terenie nadal wszystko jest w rękach kierowcy.

Wnętrze AUDI AI:TRAIL zrobiło prawdziwą furorę podczas targów IAA 2019 we Frankfurcie. Zamiast tylnych siedzeń model został wyposażony w dwa wiszące fotele, które działają zgodnie z tą samą zasadą, co hamaka. Pasażer może łatwo zdjąć wiszące krzesło, aby zabrać je ze sobą – to innowacyjne i oryginalne rozwiązanie, którego przemysł motoryzacyjny dotąd nie znał.

Naturalne materiały, takie jak drewno, filc i wełna podkreślają połączenie z naturą. Niektóre materiały wykorzystane we wnętrzu zostały wyprodukowane w sposób zrównoważony, tak jak na przykład przetworzona skóra, wykorzystana do wykonania dywaników. W ten sposób model odzwierciedla aktualne trendy w przemyśle motoryzacyjnym związane z ochroną środowiska.