News

Audi e-tron Quattro – elektryczny SUV z agresywnym designem

Audi e-tron Quattro, który do Polski trafi w ograniczonej liczbie egzemplarzy w 2019 r., będzie pierwszym elektrycznym autem niemieckiej marki lubianej przez polskich kierowców.

SUV będzie miał duże wymiary (4,88 m długości), a jednocześnie zaoferuje duży zasięg na jednym ładowaniu – ok. 500 km, czyli podobnie co Mercedes EQ C (2019). Audi e-tron Quattro będzie również oferował bardzo atrakcyjne przyspieszenie. Model osiągnie przyspieszenie 100 km/h w ciągu 4,6 sekundy. Natomiast maksymalna prędkość wyniesie na poziomie 210 km/h.

Za napęd będą odpowiadały trzy silniki elektryczne, z czego jeden będzie umieszczony na przedniej osi, a dwa przy tylnej osi. Układ elektrycznych silników będzie generował 320 kW mocy, co jest równoważne ok. 435 KM w ciągłym trybie. Maksymalna moc silników może wynieść łącznie nieco ponad 500 KM (370 kW).

Audi e-tron Quattro zostało wyposażone w akumulator o pojemności 95 kWh, z technologią szybkiego ładowania o mocy do 150 kW. Uzupełnienie energii do pełna zajmie maksymalnie 50 minut. Model będzie dostępny w dwóch wariantach – e-tron 45 i e-tron 55 różniących się ceną.

W 2020 r. do sprzedaży trafi Audi e-tron w wersji Sportback o mniej praktycznym wyposażeniu, ale z bardziej efektownym designem. Model będzie przyspieszał do 100 km/h w ciągu 4,5 sekundy. Pozostałe parametry pozostaną takie same, na co wskazują dane modelu studyjnego.

Na polskim rynku Audi e-tron Quattro będzie kosztował około 350 tys. zł.