Audi Q4 e-tron (2019) – w 2020 r. będzie dostępny w sprzedaży

Audi Q4 e-tron (2019) – w 2020 r. będzie dostępny w sprzedaży

Nowe Audi Q4 e-Tron (2019) zostało zaprezentowane podczas targów motoryzacyjnych w Genewie. Na rynek trafi ono jednak dopiero w końcówce 2020 roku. Wersja przedstawiona w Genewie ma jedynie charakter konceptu.

Jeszcze za wcześnie, aby mówić o konkretnej cenie jednego egzemplarza, niemniej jako SUV z napędem elektrycznym powinien kosztować około 40.000 funtów brytyjskich. W Wielkiej Brytanii sprzedaż rozpocznie się prawdopodobnie pod koniec 2020 lub na początku 2021 roku. Marc Lichte zapowiedział, że Q4 będzie pierwszym SUV-em z napędem elektrycznym z segmentu A. Audi Q4 e-tron został zaprojektowany jako znak rozpoznawczy samochodów elektrycznych przyszłości.

Stylowo wyglądający crossover doskonale wpisuje się w rynek europejski i oczekiwania ze strony europejskich nabywców. Audi Q4 e-Tron SUV jest mniejszy niż jego poprzednik e-Tron, z 4,6 m długości. Model zostanie wyposażony w baterię 82 kWh i napęd elektryczny 225 kW (łącznie – z przodu i z tyłu). Na jednym ładowaniu Audi Q4 e-tron może przejechać 450 km.

Model potrzebuje około 6,3 sekundy, aby rozpędzić się do 100 km/h. Maksymalna prędkość wynosi 180 km/h. Podobnie jak większość średniej wielkości samochodów VW Group z elektrycznym napędem, Q4 będzie bazował na platformie MEB EV oraz zostanie wyposażony w litowo – jonowe baterie.

We wnętrzu kabiny samochodu znajdzie się nawigacja MBUX oraz dotykowy wyświetlacz służący do obsługi najważniejszych funkcji samochodu. Producent obiecuje, że wnętrze kabiny będzie na tyle przestronne, aby sprostało wymaganiom rodzinnym i mogło być przydatne także jako pojazd służbowy, do przewożenia ładunków. Do wykonania elementów wnętrza zostało wykorzystane tworzywo sztuczne, które może zostać poddane recyklingowi.

Audi Q4 e-tron nie jest jedynym „futurystycznym” modelem producenta z Ingolstadt. W kwietniu 2019 r., podczas pokazu motoryzacyjnego w Szanghaju, Audi zaprezentuje kolejny ciekawy model, tym razem na chiński rynek – Audi Q2 L e-Tron.