Audi Q4 e-tron na targach motoryzacyjnych w Genewie (2019)

Nowe Audi Q4 e-tron posiada zasięg wynoszący 450 km na jednym ładowaniu, a od 0 do 100 km/h przyspiesza w ciągu zaledwie 6,3 sekundy. Elektronicznie ograniczona prędkość maksymalna wynosi 180 km/h.

Audi Q4 e-tron jest kompaktowym, czterodrzwiowym SUV-em o mocy maksymalnej na poziomie 302 KM. Koncept Q4 e-tron został zaprezentowany w Genewie 2019 r. Kompaktowy czterodrzwiowy SUV został wyposażony w dwa silniki elektryczne, których moc maksymalna wynosi 225 kW. SUV posiada również napęd na cztery koła. Silnik jest zasilany przez baterię 82 kW, która zajmuje niemal całą przestrzeń w obszarze podwozia między osiami.

Wymiary Audi Q4 e-Tron wynoszą 4590 mm długości, 1900 mm szerokości i 1610 mm wysokości. Audi Q4 e-tron ma wiele wspólnego z oryginalnym Audi e-tron pierwszej generacji. Pod względem wizualnym Audi Q4 e-tron ma dość futurystyczny wygląd. Zamiast tradycyjnej osłony chłodnicy producent zastosował niemal pionową ośmiokątną ramę, na której widnieje logo marki – cztery pierścienie.

W przedniej części znajdują się również duże wloty powietrza rozciągające się od dwóch matrycowych reflektorów LED do przedniego fartucha. Audi Q4 e-Tron został wyposażony w 22 – calowe koła. Pomimo kompaktowych wymiarów kabina pasażerska tego modelu jest dość przestronna. Zapewnia ona odpowiednio dużo przestrzeni dla pasażerów z przodu i z tyłu. Inżynierowie i projektanci zrezygnowali z tunelu transmisyjnego ograniczającego przestrzeń.

Przestronność wnętrza dodatkowo została podkreślona przez jasne i ciepłe kolory. Kabina została wyposażona w wirtualny kokpit z wyświetlaczem wskazującym na informacje o prędkości, poziomie naładowania baterii i służącym do obsługi systemu nawigacji. Wielkoformatowy wyświetlacz head-up z funkcją rozszerzonej rzeczywistości jest nową funkcją.

Na środku, nad konsolą środkową znajduje się ekran dotykowy o przekątnej 12,3 cala przeznaczony do obsługi systemu informacyjno – rozrywkowego. Audi Q4 e-Tron posiada przestronną kabinę z wirtualnym kokpitem. Nowe Audi Q4 e-Tron zostało zbudowane na modułowej platformie elektryfikacyjnej (MEB), która w przyszłości znajdzie zastosowanie w odniesieniu do wielu pojazdów elektrycznych produkowanych przez Volkswagena.

Do 2025 r. Audi planuje wprowadzić na rynek łącznie dwanaście samochodów, które będą posiadały całkowicie elektryczny napęd.