Audi RS 7 Sportback – pełnia elegancji i V8 pod maską

Audi RS 7 Sportback jest sportowym autem, które pod maską kryje silnik V, a jego wnętrze charakteryzuje się luksusem. Do podstawowych cech designu nadwozia należą niska linia ramion, masywne wloty powietrza a także szeroka osłona chłodnicy, na której widnieje logo Audi.

Silnik V8 generuje moc na poziomie 600 KM. Auto rozpędza się od 0 do 100 km/h w ciągu 3,6 sekundy. Maksymalna prędkość wynosi natomiast 305 km/h – opcjonalnie. W standardzie została ona ograniczona do 250 km/h. Silnik V8 biturbo posiada pojemność 4 litrów i generuje maksymalny moment obrotowy na poziomie 800 Nm.

Napęd został wyposażony ponadto w innowacyjny układ mild hybrid, który bazuje na instalacji 48 – woltowej. W kabinie znajduje się wirtualny kokpit Audi z przyciskiem RS Mode umożliwiającym kierowcy aktywowanie trybów systemu Audi Drive Select – RS1 i RS2.

Opcjonalnie dla nabywcy są dostępne perforowane siedzenia z funkcją wentylacji, pokryte perforowaną skórą Valcona z przeszyciami o strukturze plastra miodu, z wytłoczonym logo RS.

Audi RS7 Sportback pod względem stylistyki nawiązuje do modelu koncepcyjnego Audi e-tron. Wielki czarny grill posiada strukturę plastra miodu, a reflektory zostały wypełnione czarną barwą. W oczy rzuca się także nadwozie poszerzone o 40 mm, z ogromnymi i owalnymi końcówkami wydechów, które są już znakami rozpoznawczymi Audi RS7 Sportback.

Znacznie mniejszą ekstrawagancją charakteryzuje się natomiast design kabiny, która jest bardziej minimalistyczna i stonowana. Wśród akcentów kolorystycznych dominuje czerwień na tle szarości. Nie zabrakło także oświetlenia Ambiente.