News

Audi RS Q3 Sportback (2020) zostanie zaprezentowany we Frankfurcie

Audi RS Q3 Sportback w nowej odsłonie zostanie zaprezentowany podczas międzynarodowych targów we Frankfurcie. Wysiłki zespołu inżynierów i projektantów Audi Sport przyniosły znakomite efekty – to atrakcyjny SUV o cechach coupe.

Do charakterystycznych cech nowego Audi Q3 Sportback należą podwójne, owalne sportowe końcówki wydechu, wylot powietrza i osłona chłodnicy o wyraźnie sportowym stylu. Na hamulcach widnieje logo Audi Sport. Odpowiednio zaprojektowane koła dodatkowo podkreślają dynamikę nadwozia.

Możemy spodziewać się, że RS Q3 Sportback będzie miał pod maską nowy pięciocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 2,5 litra i mocy wynoszącej do 400 KM. Dzięki temu silnikowi nowy model Audi mógłby skutecznie konkurować z nadchodzącym Mercedesem AMG GLA 45 drugiej generacji, który wykorzystuje mniejszy 2 – litrowy silnik czterocylindrowy o mocy 416 KM.

Od nowego modelu Audi oczekuje się przyspieszenia do 100 km wynoszącego na poziomie około 4 sekund oraz maksymalnej prędkości na poziomie około 250 km/h. Zgodnie z tradycją wariantów RS, Audi Sport wprowadziło także dodatkowe zmiany we wnętrzu oraz nieco zmodyfikowało rozwiązania techniczne, stosując m.in. indywidualne zawieszenie i opcjonalny sportowy mechanizm różnicowy.

Audi RS Q3 Sportback będzie produkowany jeszcze w 2019 r. w fabryce Audi znajdującej się w miejscowości Gyor na Węgrzech, na linii produkcyjnej biegnącej obok linii, gdzie jest produkowana podstawowa wersja tego SUV-a.