Audi RS6 Avant – poznajcie czwartą generację mocniejszej wersji A6

Audi już niebawem zaprezentuje oficjalnie nową generację Audi RS6 Avant. Czwarta generacja tego modelu pojawi się na motoryzacyjnych targach we Frankfurcie, planowanych na wrzesień 2019 r.

Audi RS6 Avant nie będzie takim samym modelem jak poprzednie – jako pierwsza z generacji zostanie wprowadzona na rynki Ameryki Północnej, co zostało oficjalnie potwierdzone przez producenta. Model będzie konkurował między innymi z BMW M5 oraz z Mercedesem E 63 AMG.

Osiągi czwartej generacji Audi RS6 Avant nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone. Wiemy jedynie, że pod maską znajdzie się silnik V8 o pojemności 4.0 i podwójnym doładowaniem. Moment obrotowy wyniesie około 800 Nm, a moc silnika może sięgnąć 600 KM. Przyspieszenie do 100 km/h tytułowy samochód osiągnie w ciągu zaledwie 3,5 sekundy.

Dla miłośników szybkiej jazdy Audi ma dobrą wiadomość – maksymalna prędkość będzie uzależniona od wybranej przez nabywcę opcji. W standardzie otrzyma on maksymalną prędkość na poziomie 250 km/h. Natomiast w wersji Dynamic Package wskazówka prędkościomierza zatrzyma się na poziomie 280 km/h, zaś w przypadku Dynamic Package Plus – 305 km/h.

Silnik V8 będzie współpracował z ośmiobiegową, automatyczną skrzynią biegów, w której zmiana biegów będzie następowała szybciej niż u poprzednika. Szczegóły wprowadzonych w niej zmian nie zostały jeszcze ujawnione.

Kierowca będzie miał do dyspozycji system Audi Drive Select umożliwiający wybór podstawowych trybów (Comfort, Efficiency, Dynamic, Auto) oraz dwóch trybów zarezerwowanych tylko dla modeli RS (RS1 i RS2).