News

Audi TT Coupe (2020) – odświeżony konkurent Caymana na amerykańskim rynku

Nie wiemy jeszcze zbyt wiele na temat nowego modelu Audi TT Coupe, ale nie warto oczekiwać na duże zmiany. Seria modeli TT przeszła generalny remont w 2018 r. Modele na 2019 r. nie były już zaskoczeniem – podobnie może być w odniesieniu do Audi TT Coupe.

W 2019 r. w sieci internetowej krążyły nawet plotki, że TT w zasadzie przestanie istnieć i zostanie zastąpiony modelem z napędem elektrycznym o innej nazwie. Niemniej do tej pory nic nie zostało potwierdzone.

Pod maską Audi TT Coupe (2020) znajduje się silnik o pojemności 2,0 l o mocy 288 KM i maksymalnym momencie obrotowym na poziomie 360 Nm. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi natomiast około 4,4 sekundy.

Audi TT Coupe (2020) został wyposażony w dwusprzęgłową skrzynię biegów, a kierowca ma do wyboru cztery tryby jazdy, które umożliwiają dostosowanie możliwości pojazdu do aktualnych warunków na drodze.

W kabinie znajdują się fotele wykonane ze skóry Alcantara. Przednie fotele zostały wyposażone w funkcję podgrzewania. Do dyspozycji kierowcy pozostawiono także czujniki parkowania z przodu i z tyłu oraz system bezkluczykowego otwierania i uruchamiania pojazdu. Analogowe zegary zostały zastąpione systemem wirtualnego kokpitu obsługiwanym za pomocą dotykowego ekranu.

Audi TT konkuruje głównie z takimi modelami, jak Jaguar F, Porsche 718 Boxter i Cayman na rynku amerykańskim. Ceny modelu z 2019 r. startują od 53 800 USD, czyli około 205 tys. złotych. Ceny nowego modelu po liftingu nie są jeszcze znane.