BMW Alpina B7 (2019) po liftingu

BMW Alpina B7 (2019) po liftingu

Odświeżony model BMW Alpina B7 został zaprezentowany podczas Międzynarodowych Targów w Genewie w 2019 r. Lifting polegał nie tylko na zmianach w zakresie designu. Zmianie uległy również osiągi.

BMW Alpina B7 przyspiesza do 100 km/h o 0,2 sekundy szybciej – w ciągu zaledwie 3,6 sekundy. Wskazówka prędkościomierza zatrzyma się natomiast na 330 km/h. Zmiana w zakresie designu najbardziej przykuwająca uwagę to duży, przedni grill. Stylistyka nadwozia i wnętrza jest bardziej spersonalizowana – nabywca ma więcej możliwości wyboru tapicerki i dostępnych funkcji na kokpicie.

Pod maską Alpina B7 znajduje się podwójnie doładowany V8 o pojemności 4,4 – litra, współpracujący z ośmiostopniową automatyczną skrzynią biegów ZF oraz napędem na cztery koła. Model jako zaprojektowany z myślą o dłuższych trasach, został wyposażony w zawieszenie pneumatyczne i Adaptive Damping System, czyli układ adaptacyjnego tłumienia, który w oparciu o dane związane z warunkami drogowymi (stan nawierzchni, prędkość, styl jazdy kierowcy) dostosowuje charakterystykę elementów zawieszeni do stanu nawierzchni.

Na liście podstawowego wyposażenia znalazł się także Adaptive Cruise Control, czyli urządzenie utrzymujące odpowiedni odstęp między poruszającymi się pojazdami samochodowymi. Tempomat sprawdza się wtedy, gdy ruch odbywa się na tym samym pasie. Pomaga kierowcy zwłaszcza podczas jazdy na autostradzie oraz na drodze ekspresowej.