Chevrolet Cruze (2019) dostępny w wersji kompaktowego sedana i hatchbacka

Chevrolet Cruze (2019) dostępny w wersji kompaktowego sedana i hatchbacka

Wydajny, ulepszony silnik benzynowy, komfortowa kabina pasażerska, wysoka jakość zastosowanych materiałów oraz system stop – start to główne zalety nowej odsłony modelu Chevrolet Cruze (2019). Niemniej pojazd samochodowy ma również wady.

Do podstawowych wad modelu Chevrolet Cruze (2019) należą zamontowanie w kabinie pasażerskiej tylko jednego standardowego portu USB, mniejsza wydajność klimatyzacji kiedy pojazd nie jest w ruchu oraz mało wrażliwy układ sterowania. Ostatnia wada może dać się we znaki głównie kierowcy, ale pozostałe dotyczą wszystkich osób podróżujących samochodem.

W porównaniu z poprzednią wersją Chevroleta Cruze, odświeżony model posiada nieco odmienione wnętrze, radio z ekranem dotykowym o przekątnej 7 cali z obsługą Apple CarPlay i Android Auto w standardzie, a także czterocylindrowy silnik benzynowy z turbodoładowaniem. Model jest dostępny także w wersji z silnikiem Diesla. Nowa odsłona modelu otrzymała większy grill oraz nowe przednie lampy.

Czterocylindrowy silnik benzynowy z turbodoładowaniem posiada moc 153 KM i pojemność 1.4 l. Silnik Turbo Diesel posiada pojemność 1.6 litra i moc 137 KM. Jednostki są zintegrowane z automatyczną skrzynią biegów – silnik benzynowy współpracuje z sześciostopniową przekładnią, a Diesel z dziewięciostopniową przekładnią.

Standardowe wyposażenie modelu obejmuje moduł 4G LTE z hotspotem Wi-Fi oraz możliwość korzystania z Android Auto i Apple CarPlay. Tylna kamera jest w standardzie, ale system zapobiegania kolizji i automatyczny system powiadamiania o wypadkach są dostępne tylko w lepszych wersjach wyposażenia.

Chevrolet Cruze (2019) konkuruje z Hondą Civic, Hyundai Elantra, Nissanem Sentra i Toyotą Corolla. Model jest dostępny w wersji sedan i hatchback.