News

Chrysler Portal Concept – futurystyczny model z Las Vegas

Podczas targów CES w Las Vegas został zaprezentowany koncept samochodu przyszłości. Projekt trafi na linie produkcyjne za kilka lat.

Inspiracją dla twórców modeli jest najwyraźniej kanon science fiction. Poprzez nadanie modelowi futurystycznego wyglądu koncern samochodowy Fiat – Chrysler chce przyciągnąć do siebie grupę młodych kierowców.

Samochód będzie nowoczesny nie tylko z wyglądu. Chrysler Portal zostanie wyposażony w elektryczny napęd, który pozwoli na przebycie ponad 400 km. Producent zamierza zastosować akumulatory o pojemności 100 kWh. Według zapewnień producenta wystarczy ładowanie akumulatora przez 20 minut, żeby przebyć około 240 km! Wygląda to imponująco na tyle, że większość obserwatorem może z niedowierzaniem przytaknąć i lekceważąco wzruszyć ramionami. Niemniej w świetle aktualnej wiedzy i stanu techniki jest to jak najbardziej możliwe.

Chrysler Portal zostanie też wyposażony w tryb autonomiczny – to kolejny trend na rynku motoryzacyjnym, który już jest wdrażany. Inne ultranowoczesne technologie, które Chrysler zamierza zastosować w odniesieniu do omawianego modelu to sterowanie głosowe i system rozpoznawania twarzy.