News

Citroen C3 Van – skrojony na miarę potrzeb przedsiębiorcy

Był już Citroen C3 w wersji osobowej – a teraz mamy jeszcze Vana. Model, który został zaprezentowany podczas targów w Genewie w 2017 r. już jest dostępny na polskim rynku.

Nie jest to rodzinny pojazd – ma tylko dwa miejsca siedzące, ale za to jaki bagażnik! Pojemność części bagażowej wynosi 922 l. Ten model jest polecany szczególnie przedsiębiorcom, którzy dowożą do miejsca prowadzenia działalności gospodarczej niezbędne towary (np. do restauracji, do biura). Sama kabina pasażerska została zaprojektowana w taki sposób, aby kierowca czuł się jak w biurze. Wygodne fotele, odpowiednio rozmieszczone schowki i przeszklony dach panoramiczny to główne atuty wnętrza.

Wśród dodatkowych technologii wpływających na bezpieczeństwo i komfort jazdy można wymienić:

  • elektryczne sterowanie szyb

  • asystenta ruszania na wzniesieniu

  • zabezpieczenie przed samowolnym otwarciem się tylnych drzwi

  • funkcję rozpoznawania znaków prędkości

  • alarm o niezamierzonym przekroczeniu linii

  • czujniki ciśnienia w oponach

Przestrzeń ładunkowa bagażnika jest od kabiny oddzielona kratką. Powierzchnia bagażnika jest płaska, co pozwala optymalnie wykorzystać dostępne miejsce. Pod maską znajdziemy silnik 1.2 PureTech (82 KM). Do wyboru jest także 1.6 BlueHDi (75 KM). Wybór silnika wpływa nie tylko na koszty eksploatacji, ale również na cenę modelu.

Design Citroena C3 Van wyróżnia się na tle innych samochodów dostawczych przede wszystkim kolorowymi wstawkami oraz panelami Airbump rozmieszczonymi po obu stronach nadwozia.