Citroen prezentuje Ami One Concept

Citroen prezentuje Ami One Concept

Ami One jest odzwierciedleniem wizji Citroena związanej z dwuosobowym pojazdem z napędem elektrycznym, przeznaczonym do jazdy po mieście. Samochód osobowy został zaprezentowany oficjalnie podczas targów motoryzacyjnych w Genewie w 2019 r.

Dwudrzwiowy model posiada wąskie koła o średnicy 18 cali. Jego budowa nie jest atletyczna i sportowa, raczej krępa, mimo że nie posiada kształtu sześcianu. Nadwozie charakteryzuje się kompaktowymi wymiarami – model posiada 2,5 m długości, 1,5 m szerokości i 1,5 m wysokości. Rogi nadwozia są chronione przez panele Airbump, pokryte lakierem w kolorze Out of the Blue. Okna są ręcznie otwierane, ale nie za pomocą pokręteł. Pozostałe elementy są pokryte lakierem w kolorze Clockwork Orange. W centralnej części umieszczono dwuwymiarowe logo.

Natomiast identyfikacja świetlna została wykonana w kształcie litery Y. Akcent posiada motyw wykorzystany w koncepcyjnym modelu limuzyny CXperience. Uwagę przykuwają również diody LED i kierunkowskazy. Drzwi po lewej i prawej stronie są takie same. Podobnie wyglądają przednia i tylna część nadwozia. Dominującą cechą designu jest symetria.

Wnętrze jest równie proste, jak nadwozie. Koncept został zaprojektowany w taki sposób, żeby smartfon kierowcy został zintegrowany z autem. Smartfon po umieszczeniu obok kierownicy integruje się za pomocą Bluetooth z samochodem.

Co ciekawe, pojazd jest przeznaczony dla osób mieszkających w mieście, którzy niekoniecznie posiadają prawo jazdy. Z modelu można korzystać po ukończeniu 16 lat, a we Francji już od 14 lat.