Cupra Formentor – krewniak Ateca i Tarraco wyjedzie na drogi w 2020 r.

Cupra Formentor – krewniak Ateca i Tarraco wyjedzie na drogi w 2020 r.

Cupra Formentor jest pierwszym konceptem SUV-a tej marki. Pojazd zadebiutował oficjalnie podczas targów motoryzacyjnych w Genewie w 2019 r. Model wykorzystuje napęd hybrydowy plug-in. Model posiada pod maską 242 koni mechanicznych.

Hybrydowy napęd składa się z silnika benzynowego i elektrycznego. Zestaw baterii pozwala na przebycie do 50 km wyłącznie w trybie „Full-Electric Mode”. Szef Cupra – Wayne Griffiths, potwierdził, że model będzie dostępny także w wersji z całkowicie elektrycznym napędem oraz w wariancie z silnikiem o mocy 297 KM. Model będzie nieco większy niż Ateca.

Produkcja SUV-a Cupra Formentor rozpocznie się w 2020 r. Nazwa „Formentor” odnosi się do nazwy dementorów – demonów poszukujących dusz, występujących w uniwersum Harry’ego Pottera. Kształt nadwozia tego modelu nieco do niego nawiązuje. Design został zainspirowany również modelami Seat Ateca i Seat Tarraco. Tylne światła wyglądające nieco jak holograficzne nadają pojazdowi charakterystyczny wygląd.

We wnętrzu znajdują się fotele dostosowane do potrzeb jednej osoby, odpowiednio wyprofilowane, zamiast trzyosobowej kanapy. Na kokpicie pojawił się natomiast nowoczesny system informacyjno – rozrywkowy.