News

Ferrari 488 Challenge stawia wyzwanie konkurencji

Ferrari 488 Challenge jest częścią serii wyścigowej Ferari. Model został oficjalnie przedstawiony w Stanach Zjednoczonych. Ferrari 488 Challenge jest już szóstą odsłoną, ale pierwszą wersją modelu drogowego napędzaną silnikiem z turbodoładowaniem.

Model zobaczyliśmy po raz pierwszy w Daytona. Model już na pierwszy rzut oka jawi się jako połączenie „aerodynamiki z efektywnością”, przy czym nie odchodzi zbyt daleko od designu, którego tendencje są stale kształtowane w Ferrari Styling Centre.

Pod maską kryje się jednostka napędowa V8 z podwójnym doładowaniem, o pojemności 3,9 l i mocy równej 670 KM. Oprogramowanie odpowiadające za pracę silnika zostało zmodyfikowane w taki sposób, aby zapewniło efektywną jazdę w warunkach torowych – mowa o opatentowanym przez Ferrari systemie Slip Slip Angle Control, który został po raz pierwszy zstosowany w tym modelu.

Konstrukcja Ferrari 488 Challenge obejmuje układ wydechowy, który jest lżejszy i bardziej sportowy. Na uwagę zasługują zmiany w wyglądzie modelu związane z jego aerodynamiką. Przednia część pojazdu stała się bardziej aerodynamiczna, a w tylnej części modelu pojawiło się skrzydło. Wśród ważnych modyfikacji wpływających na sprawność pojazdu należy wymienić również zmianę w budowie chłodnic powodującą zmniejszenie oporu powietrza. W nadwoziu rozmieszczono otwory, które stały się istotnym elementem struktury maksymalizującej osiągi.