News

Ferrari J50 – edycja limitowana z okazji jubileuszu marki

Limitowana edycja Ferrari J50 jest skierowana do konsumentów z najbardziej zasobnymi portfelami. Jeden egzemplarz tego modelu kosztuje 2.66 mln $.

Ferrari J50 został zaprojektowany z okazji 50 – lecia marki w Japonii, stąd nazwa. Model na miarę złotego jubileuszu bazuje na 488 GTB Spider. Stylistyka tego pojazdu nawiązuje z kolei do modeli Ferrari z lat 70. i 80. Efekt określany jako helmet visor na przedniej szybie jest związany ze specyficznym kształtem maski samochodowej. Należy do flagowych cech Ferrari – trudno sobie wyobrazić jubileuszowy model bez helmet visor.

Model jest napędzany przez turbodoładowany, 3,9 – litrowy V8 o mocy o 20 KM większej niż ten zastosowany w 488 GTB. Jednostka napędowa została stuningowana i posiada moc 680 KM. Wnętrze zostało utrzymane w czarnej kolorystyce, a karoseria jest barwy czerwonej, charakterystycznej dla tej marki.

Limitowana edycja Ferrari J50 obemuje zaledwie 10 egzemplarzy, więc należy do najbardziej ekskluzywnych, luksusowych serii, jakie w tej dekadzie weszły na rynek.