News

Ford EcoSport (2018) z nowym silnikiem Diesla EcoBlue

Nowa odsłona modelu Ford EcoSport wchodząca na rynek w 2018 r. charakteryzuje się nieco odmienioną stylistyką.

Design Forda EcoSport jest nieco bardziej agresywny i wyrazisty w porównaniu do poprzednika. Model posiada nowy grill, inne zderzaki oraz przetłoczenia. Model pojawi się w kilku wydaniach, a najbardziej interesującą pod względem designu jest prawdopodobnie ST-Line z reflektorami LED i felgami.

Ford EcoSport jest crossoverem, który posiada system mulrimedialny SYNC 3. Do jego obsługi służy 8 – calowy ekran dotykowy. System obsługuje aplikację Android Auto i Apple CarPlay. Zestaw audio pochodzi od firmy Bang&Olufsen.

W połowie 2018 r. kompaktowy SUV otrzyma inteligentny napęd na cztery koła Intelligent AWD i wysokoprężny silnik EcoBlue o pojemności 1,5 litra. Silnik będzie generował moc na poziomie 125 KM, a maksymalny moment obrotowy wyniesie 300 Nm. Przeciętne zużycie palwa będzie wynosiło 4,8 l/100 km. Emisja CO2 utrzyma się na poziomie 125 g/km.

Nowy silnik Diesla EcoBlue został wyposażony w wysokociśnieniowy układ wtryskowy, turbosprężarkę o niskiej bezwładności, niskociśnieniowy układ recyrkulacji spalin oraz zintegrowany kolektor dolotowy.