News

Ford Mondeo Vignale (2017) – jakość premium pod kontrolą

Na pewno już słyszeliście o nowym Fordzie Mondeo Vignale. Jego sylwetka zachwyca, podobnie jak bogato wyposażone wnętrze. Osiągi też ma niczego sobie. Nie byłoby tego, gdyby nie odpowiedni system kontroli.

Dla jasności – Ford Mondeo Vignale nie jest modelem, który kwalifikuje się do klasy Premium. Może on jednak konkurować z takimi autami, ponieważ w jego przypadku ogromną zaletą jest bardzo korzystna dla konsumenta relacja jakości do ceny.

Skąd nazwa? Inspiracją stał się Alfredo Vignale – włoski konstruktor zajmujący się projektowaniem i wykonywaniem karoserii. Nowy model jest dostępny również w wersji sedan w odróżnieniu od wersji podstawowej, ale wyłącznie z najwyższą linią modelową. Do charakterystycznych cech designu należąchromowane listwy, końcówki układu wydechoego, 18- lub 19- calowe obręcze.

Gama silnikowa obejmuje silniki benzynowe, w tym również EcoBoost o pojemności 2 l, generujące moc 203 KM, albo 240 KM. W gamie jednostek znalazły się też jednostki diesla, wśród których najmocniejszą jest silnik 2.0 TDCi Bi – Turbo generujący 210 KM.

We wnętrzu znajdziemy skórzane fotele i kanapy, skórzaną deskę rozdzielczą, ozdobne listwy i inne detale sprawiające wrażenie luksusu. Nie zabrakło także intuicyjnego panelu deski rozdzielczej z dotykowym ekranem. Ford Mondeo Vignale otrzymał również system aktywnej redukcji hałasu (Active Nose Cancellation) i akustyczne szyby.

Ford Mondeo Vignale jest poddawany kontroli jakości nieco odmiennej niż standardowe modele. Obejmuje ona aż 100 punktów. Nic dziwnego, że to „produkt” wyjątkowy i bardzo konkurencyjny. Ford Mondeo Vignale jest dostępny w Polsce, ale tylko w kilku salonach. Jego sprzedaż odbywa się w specjalnie wydzielonej strefie.