Ginetta Supercar (2019) – wyścigowy model z włókna węglowego

Ginetta Supercar (2019) – wyścigowy model z włókna węglowego

Podczas targów motoryzacyjnych w Genewie w 2019 r. został zaprezentowany samochód wyścigowy – Ginetta Supercar. Model posiada masę równą 1150 kg, silnik V8 pod maską, rozwijający moc do 600 KM i posiadającym moment obrotowy na poziomie 705 Nm oraz nadwozie wykonane w dużej mierze z włókna węglowego.

Ginetta Supercar jest największym dotychczas samochodem drogowym tego producenta w całej jego historii. Włókno węglowe zastosowane w wykonaniu konstrukcji nadwozia i podwozia, co umożliwiło uzyskanie masy na dość niskim poziomie – 1150 kg. Prototyp nadwozia został udoskonalony w tunelu aerodynamicznym Wiliamsa, w celu zwiększenia mocy i wygenerowania większej siły docisku sięgającej 376 kg przy prędkości 160 km.

Pod maską modelu znajduje się 6 – litrowy silnik V8, który współpracuje z sekwencyjną, sześciobiegową skrzynią biegów. Mechanizm różnicowy został połączony z silnikiem za pomocą wału wykonanego z włókna węglowego. Ginetta Supercar posiada również opony Michelin serii Pilot Sport.

Produkcja Ginetty Supercar zostanie rozpoczęta pod koniec 2019 r., a pierwsze egzemplarze trafią do klientów w styczniu 2020 r. Cena jednego egzemplarza może kształtować się na poziomie ok. 531 tys. $.