Honda e Prototype – model z elektrycznym napędem łączący minimalizm i retro

Honda e Prototype – model z elektrycznym napędem łączący minimalizm i retro

Honda e Prototype został zaprezentowany podczas targów motoryzacyjnych w Genewie w 2019 r. Źródłem inspiracji dla tego modelu była pierwotna wersja Hondy Civic.

Honda e Prototype charakteryzuje się stylistyką retro oraz minimalistycznymi dodatkami, a nawet sportową sylwetką. Charakterystycznymi cechami Honda e Prototype są symetryczne, reflektory z diodami LED, które zostały wykończone obramowaniami w czarnym kolorze. Podobnie prezentują się lampy tylne.

Model posiada całkowicie elektryczny napęd. Na pierwszy rzut oka punkty ładowania są jednak niewidoczne. Dla uzyskania minimalistycznego designu projektanci i konstruktorzy ukryli poszczególne detale.

Wnętrze kabiny nie przypomina typowego samochodu. Model posiada płaską podłogę, co udało się uzyskać inżynierom poprzez przeprojektowanie układu napędu na tylne koła. Kabina jest dzięki temu bardzo przestronna. Wyświetlacz kierowcy przeznaczony do obsługi systemu infotainment jest intuicyjny i również został ograniczony do minimum.

Do charakterystycznych cech Hondy e Prototype należą także zaawansowane technologie, intuicyjne rozmieszczenie punktów ładowania i przestrzeni bagażowej. Na dwuramiennej kierownicy znajdują się przyciski oferujące skróty do najczęściej używanych funkcji. Natomiast dźwignia biegów została zastąpiona przyciskami umieszczonymi przy kolanie kierowcy. Są to trzy przyciski Drive, Reverse oraz Park.

Akumulatory mogą być ładowane w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Samochód z napędem elektrycznym może być ładowany z domowego gniazdka. Zasięg na jednym ładowaniu wynosi ponad 200 km.