News

Honda Insight Hybrid 2019 z dwoma silnikami pod maską i skromnym wyposażeniem w standardzie

Honda Insight Hybrid (2019) jest propozycją auta oferującego ekonomiczną jazdę i dobre osiągi. W porównaniu z naturalnym konkurentem rynkowym – Toyotą Prius – jest nieco szybsza. Model będzie dostępny w kilku wersjach wyposażenia.

Niestety podstawowa wersja wyposażenia może wydawać się nieco ograniczona. Dużą zaletą omawianego modelu jest natomiast schludny design oraz bardzo dobre prowadzenie i trzymanie się drogi.

Na liście dodatkowego wyposażenia znajdują się 8-calowy, kolorowy wyświetlacz z obsługą Apple CarPlay i Android Auto oraz nawigacją, skórzana tapicerka, podgrzewanie przednich siedzeń i dwustrefowa klimatyzacja.

Honda Insight Hybrid (2019) ma pod maską podwójną jednostkę wykorzystującą czterocylindrową jednostkę Atkinson o pojemności 1.5 l. Czterocylindrowy silnik może rozwinąć moc do 107 KM. Drugi silnik to elektryczna jednostka o mocy 129 KM. Zużycie paliwa według EPA wynosi w przypadku tego modelu ok. 4,5 l/100 km. Wadą tego zestawienia jest prawdopodobnie jedynie głośna praca silnika o pojemności 1.5 litra.

Sprzedaż rozpoczęła się w Stanach Zjednoczonych, gdzie model został wyceniony na 25,995$. Podstawowa wersja wyposażenia LX jest dostępna od 23,725$, a z dotykowym wyświetlaczem o przekątnej 8 cali, który niestety nie jest oferowany w standardzie, cena zwiększy się do 24,995$.