News

Hyundai 45 EV Concept – nowoczesny model inspirowany Pony Coupe

Hyundai nie pojawił się na międzynarodowych targach we Frankfurcie z pustymi rękami. Koreańska firma zaprezentowała bardzo ciekawy model koncepcyjny pod nazwą 45 EV.

Już w 1974 r. Hyundai współpracował z Giorgetto Giugiaro nad stworzeniem Pony Coupe Concept – samochodu w kształcie klina, który ostatecznie stał się inspiracją dla DMC DeLorean. Jednak 45 lat później Hyundai postanowił powrócić do tego modelu tworząc koncepcję najnowszego prototypu 45 EV.

Ten model łączy w sobie technologię autonomicznej jazdy z elektrycznym napędem, zarówno pod względem wyglądu nadwozia, jak i designu wnętrza. Projektanci Hyundaia czerpali inspiracje także z konstrukcji samolotów z lat dwudziestych. Ostatecznie jednak forma nadwozia doskonale wkomponowuje się w ideologię science – fiction.

Prototyp elektrycznego pojazdu nie został wyposażony w przednia kratkę, ponieważ nie jest mu potrzebna. Konstrukcja nadwozia charakteryzuje się cienkim słupkiem A, brakiem słupka B i grubym słupkiem C. W dolnej części drzwi przednich znajdują się listwy LED, które w rzeczywistości są miernikami baterii. W konstrukcji został ukryty system monitorowania, który ukazuje funkcje autonomicznej jazdy. Boczne lusterka zostały zaś zastąpione klasycznymi lusterkami bocznymi.

Boczne kamery wykorzystują wbudowany moduł gramofonowy obracający obiektyw w kierunku pędzla, aby kierowca nie miał problemu z obserwowaniem otoczenia z powodu zanieczyszczeń.

To prawdziwie innowacyjny model, który udowadnia że oryginalność nie jest tworzeniem czegoś nowego od początku, ale kreatywną reinterpretacją tego, co już jest.