Hyundai i10 N Line zaprezentowany podczas targów we Frankfurcie

Międzynarodowe targi we Frankfurcie, które miały miejsce we wrześniu 2019 r., stały się dla Hyundaia okazją do zaprezentowania nowego modelu – mowa o Hyundai i10 N Line, który otrzymał nowy design nadwozia i wnętrza oraz nico inny napęd.

O planach Hyundaia było już wiadomo wcześniej, przy okazji wprowadzania na rynek Hyundaia i10. Wówczas producent zapowiedział, że zamierza wprowadzić także wersję N Line tego pojazdu. Model ma być dostępny na rynku europejskim latem 2020 r. Będzie to już czwarty model z „N Line” w nazwie. Najnowszy model posiada pod maską silnik 1.0 T-GDi zwiększający wydajność jazdy.

W designie zaszły duże zmiany. Zastosowano przeprojektowane zderzaki i osłonę chłodnicy, która nadaje samochodowi dynamiczny wygląd. Model został również wyposażony w 16 – calowe felgi aluminiowe, które uwydatniają sportowy charakter samochodu.

Klienci będą mieli do wyboru 6 kolorów nadwozia i dwukolorowy dach. Hyundai wychodzi naprzeciw potrzebom konsumentów, zapewniając im więcej możliwości personalizacji. We wnętrzu można dostrzec elementy inspirowane wystrojem wnętrza samochodu wyścigowego, dzięki kierownicy i dźwigni zmiany biegów marki N i czerwony pierścieniom odpowietrzającym.

Silnik trzycylindrowy T-GDi o pojemności 1,0 litra posiada moc na poziomie 100 KM i moment obrotowy wynoszący 172 Nm. Wspiera on 4 – cylindrowy silnik o mocy 84 KM, generującym moment obrotowy na poziomie 118 Nm. Oba silniki są dostępne z pięciobiegową manualną skrzynią biegów.