News

Hyundai i10 trzeciej generacji zadebiutował we Frankfurcie

Jedną z premier międzynarodowych targów motoryzacyjnych we Frankfurcie był Hyundai i10 trzeciej generacji. Hyundai i10 jest produkowany od 2007 r. W 2019 r. przyszła kolej na trzecią generację tego modelu.

Hyundai i10 charakteryzuje się podobnym designem do Hyundaia i30. Trzecia generacja modelu, podobnie jak druga, zadebiutowała we Frankfurcie. Hyundai i10 został zaprojektowany przez Thomasa Bürkle’a, jako następca Hyundaia Atosa. Na niektórych rynkach samochód osobowy jest dostępny jako Dodge i10. Konstrukcja Hyundaia i10 bazuje na płycie podłogowej, która została zastosowana w Kia Picanto.

Trzecia generacja Hyundaia i10 charakteryzuje się bardziej dynamiczną stylistyką, która łączy kontrastujące ze sobą ostre linie i gładkie powierzchnie. Model trzeciej generacji różni się od poprzedniej pod względem wymiarów sylwetki oraz kół. Całość prezentuje się zdecydowanie bardziej dynamicznie. Dzięki temu nowy Hyundai i10 bardziej wyróżnia się w segmencie A.

Hyundai i10 trzeciej generacji otrzymał szereg funkcji związanych z komunikacją i bezpieczeństwem. Producent wyposażył go m.in. w system Blue Link, aplikacje Android Auto i Apple CarPlay oraz kamerę wsteczną. Hyundai i10 trzeciej generacji posiada także system zapobiegania kolizjom, który działa w oparciu o przedni czujnik wykrywający inne obiekty, w tym innych uczestników ruchu drogowego. W razie niebezpieczeństwa system automatycznie zatrzymuje samochód.

Hyundai i10 został także wyposażony w system ostrzegania kierowcy, asystenta utrzymania pasa ruchu i asystenta świateł drogowych.