Hyundai IONIQ Electric – bezpieczne i ekonomiczne auto przyjazne środowisku

Hyundai IONIQ Electric zapewnia dynamiczną jazdę, która jednocześnie nie zagraża środowisku, ponieważ do otoczenia nie dostaje się deutlenek węgla.

Pod maską modelu Hyundai IONIQ znalazły się silniki elektryczne wyposażne w nowoczesne technologie. Samochód chrakteryzuje się opłtywowymi kształtami. Współczynnik oporu powietrza wynosi 0,24. Konstrukcję IONIQ Electric wykonano z wytrzymałej stali i aluminium.

Wewnątrz znajduje się zestaw cyfrowych wskaźników TFT i wyświetlacz dotykowy o przekątnej 8 cali, jak przystało na nowoczesny model. Producent zadbał także o odpowiednio wysoki poziom bezpieczeństwa. Auto w testach EURO NCAP otrzymało 5 gwiazdek. Hyundai IONIQ Electric został wyposażony w takie systemy, jak LKAS, BSD, AEB i SCC.

Elektryczny napęd łączy polimerowy akumulator litowo – jonowy z przekładnią redukcyjną oraz elektrycznym silnikiem przemiennego prądu i magnesami stałymi. Maksymalna moc silnika wynosi 120 KM. Maksymalny moment obrotowy wynosi z kolei 295 Nm. Elektryczny napęd wyposażono dodatkowo w system wentylacji ogrzewający akumulator. Dzięki temu wydajność ładowania jest lepsza. Polimerowe akumulatory litowo – jonowe są wysokonapięciowe, wydajne, zapewniają brdzo dobre osiągi i zadowalający zasięg. Można naładować samochód ze standardowego, domowego dniazdka 230V – zajmie to około 12 godzin.

Ceny Hyundai IONIQ Electric zaczynają się od 149.900 zł.