News

Hyundai Kona – SUV z odważnym designem i dużymi możliwościami personalizacji

Hyundai Kona to nowy SUV na polskim rynku. Jego design bez wątpienia jest wyrazisty i odważny. Czy to wystarczy, żeby przekonał do siebie polskich kierowców?

Design został zaprojektowany z myślą o tym, żeby dać kupującemu pewne możliwości personalizacji. Można wybrać kolor obudowy lusterek i dachu. Niemniej do wyboru są tylko dwie barwy. Najbardziej charakterystycznym elementem designu Hyundaia Kona są przednie reflektory LED do jazdy dziennej. Przednie oświetlenie auta zostało dodatkowo wyposażone w system statycznego doświetlania zakrętów, dzięki czemu kierowca zyska lepszą widoczność, a tym samym i większe bezpieczeństwo podczas jazdy.

Pod maską znajduje się silnk o mocy 177 M, z maksymalnym momentem obrotowym wynoszącym 265 Nm. Hyundai postawił na turbodoładowany silnik benzynowy 1.6 zintegrowany z dwusprzęgłową skrzynią biegów. Hyundai Kona posiada napęd na cztery koła. Wśród mocnych zalet wymienia się także system nagłośnienia Krell oraz multimedialny panel z dotykowym wyświetlaczem Head – up display.

W testach Euro NCAP model otrzymł 5 gwiazdek, co świadczy o wysokim poziomie bezpieczeństwa jazdy. Tydzień owarty w salonach Hyundai został zaplanowany na 5 – 10 marca 2018 r.