Imagine by Kia – koncept futurystycznego modelu zaprezentowany w Genewie

Imagine by Kia – koncept futurystycznego modelu zaprezentowany w Genewie

Podczas targów motoryzacyjnych w Genewie w 2019 r. Kia zaprezentowała koncept modelu posiadającego w pełni elektryczny napęd. Koncept nazwano „Imagine by Kia” i stanowi on wyraz kontynuowania prac Kia nad elektrycznym napędem w zakresie wykraczającym poza modele e-Niro i e-Soul.

Koncepty wygląda niemal jak atletyczny, amerykański model z muskularną sylwetką. Oczywiście pod maską nie znajdzie się silnik V8. Model nie posiada charakterystycznego grilla, który pojawiał się w niemal każdym poprzednim samochodzie tej marki. Zamiast kratki pojawiły się przednie lampy LED umieszczone na gładkiej, połyskującej masce, wykonanej z akrylowego szkła.

Koncept został wyposażony w dwie kamery w stylu Audi e-Tron. Kia nazywa je „wingcams” – zostały zaprojektowane z myślą o poprawie aerodynamiki sylwetki. Nazwa konceptu „Imagine by Kia” może wydawać się nieco pretensjonalna i śmieszna, ale oznacza ona, że właśnie w taki sposób Kia wyobraża sobie modele aut z napędem elektrycznym, sygnowane swoją marką.

Wątpliwości budzi jednak to, czy kiedykolwiek taki model wyjedzie na drogi publiczne. Zdaniem Kia jest to tylko kwestia czasu. Tworzenie konceptu, który nie miałby nic wspólnego z rzeczywistością byłoby marnowaniem energii, czasu i pieniędzy. Koncept ma być wstępem do pracy nad nowym modelem z napędem elektrycznym, który stanie się modelem produkcyjnym. Kia potrzebuje jednak na to kilka lat.

Kia nie zdradza informacji na temat szczegółowych rozwiązań technologicznych. Głównym celem było zaprezentowanie modelu z elektrycznym napędem od strony designu.