News

Kia Niro – crossover napędzany hybrydowo

Kia Niro zadebiutowała podczas Chicago Auto Show jako oszczędny, przestronny i hybrydowy crossover, który sprawdza się jako samochód rodzinny – zarówno podczas jazdy po mieście, jak i podczas dłuższych tras. Samochód oferuje dynamiczną jazdę przy jednocześnie niskim zużyciu paliwa.

Kia Niro posiada pod maską silnik 1.6 Gi Hybrid o mocy 141 KM zintegrowany z automatyczną przekładnią 6DCT. Silnik posiada moc 1580 cm3 oraz jest wspierany przez 44 – konny silnik elektryczny (32 kW). Akumulator posiada natomiast pojemność 1,56 kWh.

Tytułowy model samochodu jest dostępny również w wersji z technologią plug – in hybrid. Korzystając z trybu elektrycznego, można przebyć 49 km. Zużycie paliwa wynosi 1,3 l na 100 km.

Kia Niro została wyposażona w szereg systemów bezpieczeństwa, w tym w systemy Drive Wise, które wykrywają zagrożenia i podnoszą bezpieczeństwo jazdy.

Do najważniejszych funkcji Drive Wise należą układ autonomicznego hamowania awaryjnego, układ ostrzegania o kolizji z pojazdem poprzedzającym, układ monitorowania „martwego pola”, układ ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, układ ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu i inteligentny tempomat, a także układ samodzielnej jazdy autostradą i asystent jazdy w korkach.

Model został wyposażony także w asystenta parkowania, monitor podglądu obszaru wokół pojazdu i monitorowanie pojazdów w tylnej strefie. Widoczność podczas jazdy w nocy i w trudnych warunkach atmosferycznych jest wspierana przez asystenta świateł drogowych i układ dynamicznego doświetlania zakrętów.

Ceny Kia Niro w polskich salonach samochodowych startują już od 97 990 zł, zaś ceny Kia Niro Plug-in Hybrid rozpoczynają się od 130 900 zł.