News

Kia Proceed Concept – uosobienie elegancji w kolorze Lava Red

W czasie International Motor Show 2017 we Frankfurcie, dokładnie 12 września, Kia Motors zaprezentowała koncept Kia Proceed Concept. W 2018 r. Kia Motors ponownie zaprezentowała Kia Proceed Concept – tym razem podczas targów motoryzacyjnych w Poznaniu.

Charakterystyczną cechą modelu Kia Proceed Concept jest nowy typ nadwozia, który znamy już z targów we Frankfurcie. Nowe podwozie zostało określone jako hot hatch. Wydłużona sylwetka nie jest pozbawiona ani dynamiki, ani masywności. To nie lada wyzwane zaprojektować i skonstruować model samochodu, który będzie posiadał masywną byłę nadwoia, a jednocześnie jego sylwetka pozostanie lekka i smukła – zespołowi Kia Motors się to udało.

Kia Proceed Concept posiada przerysowaną linię dachu i kilka bardzo wyrazistych akcentów. Linia okien biegnie za linią dachu do końca pokrywy bagażnia. Tylny słupek o oryginalnym kształcie zdobi logo GT. Nie ma natomiast słupków B w karoserii. Linia dachu płynnie przechodzi w pokrywę bagażnika. Na tyle znajduje się wąski pas świateł rozciągający się na całej szerokości

Kolejnym charakterystycznym akcentem jest Luminline – podświetlenie bocznych szyb. Oświetlenie uruchamia się w nocy, kiedy kierowca zbliża się do samochodu. Osłona chłodnicy ma kszałt tygrysiego nosa – znamy ten motyw z innych modeli Kia. Inne zapożyczenia to panoramiczne okno dachowe oraz wyprofilowana pokrywa silnika (Kia Stinger).

Kia Proceed Concept zachwyca elegancją i kolorem – efekt „Lava Red” uzyskano łącząc wiele warstw lakieru w klorze czarnym, srebrnym z efektem chromu i czerwonego lakieru o wysokim połysku. Kolejne warstwy lakieru były nakładane ręcznie.