News

Kia Sorento (2018) – z napędem AWD Dynamics i w wersji GT Line

Na rynek wchodzi nowa odsłona modelu Kia Sorento po liftingu. Znamy już ceny odświeżonego modelu.

Kia Sorento (2018) ma zderzak o nieco innym kształcie. Model otrzymał też nowe reflektory LED oraz tylne lampy. Dodatkowo, zmieniono osłonę chłodnicy i zastosowano nowe wzory aluminiowych felg.

Model jest bardziej bezpieczny w porównaniu z poprzednikiem. Do dyspozycji kierowcy i jego pasażerów oddano nowe rozwiązania poprawiające komfort i bezpieczeństwo jazdy. Pojawiła się także wersja Gran Turismo.

Kia Sorento GT Line posiada bardziej wyrazistą stylizację nadwozia. Pod obudową najmocniejszej wersji silnikowej znajduje się ośmiobiegowa automatyczna skrzynia biegów, która została zintegrowana z wysokoprężnym silnikiem o pojemności 2.2 CRDi. Jego moc wynosi 200 KM. Wcześniej z tą jednostką współpracowała sześciobiegowa skrzynia biegów.

Na polskim rynku będą dostępne cztery wersje silnikowe, które zostały wyposażone w standardze w napęd na cztery koła – AWD Dynamax. Polscy klienci salonów samochodowych Kia najmniej zapłacą za model M z sześciobiegową automatyczną skrzynią biegów i silnikiem 2.0 CRDi o mocy 185 KM (od 147 500 zł). Wersja L nie różniąca się od poprzedniej pod względem silnika i przekładni będzie dostępna w cenie od 163 500 zł. Pojawią się też dwie wersje silnikowe GT Line –
wersja z sześciostopniową automatyczną skrzynią biegów i silnikiem 2.0 CRDi o mocy 185 KM (od 182 500 zł) oraz wersja z ośmiostopniową automatyczną skrzynią biegów i silnikiem 2.2 CRDi o mocy 200 KM (od 203 500 zł).