Kia Sorento (2019) – dostępne wersje wyposażenia

Kia Sorento w nowej odsłonie przygotowanej na rok 2019 oficjalnie przeszła z kategorii średniej wielkości SUV-ów, do tzw. full-size SUV. Posiada 3 rzędy siedzeń – łącznie siedem miejsc w standardzie.

Oprócz dodatkowych miejsc dla pasażerów pojawiły się także drobne zmiany w wyglądzie modelu, związane z przednią i tylną częścią auta, przednimi lampami, zderzakami. Kia Sorento (2019) posiada napęd na przednie koła.

Podstawowa wersja Kia Sorento L jest dostępna na amerykańskim rynku w cenach od 25,990 $. Nadal jest napędzana czterocylindrowym silnikiem GDI o pojemności 2,4 litra współpracujący z sześciostopniową, automatyczną skrzynią biegów. W wersji podstawowej pojawił się również siedmiocalowy wyświetlacz przeznaczony do obsługi infotainment.

W wersji Kia Sorento LX i wyższych nabywca ma do wyboru napęd na cztery koła oraz silnik V6 o pojemności 3,3 litra współpracujący z ośmiostopniową, automatyczną skrzynią biegów. Ceny startują od 29,290 $. Dostępny w cenie od 35,590 model Kia Sorento EX posiada dodatkowo system Lane Keeping Assist, światła przeciwmgielne typu projekcyjnego oraz system rozpoznający zmęczenie kierowcy (Driver Attention Warning). Opcjonalnie nabywca może dokupić także system audio Harman Kordon, dodatkowe funkcje systemu infotainment i asystenta parkowania.

Inne (a zarazem najdroższe) dostępne wersje wyposażenia to SX i SXL, których ceny rozpoczynają się od ok. 44,690$ – 46,490$.