Kia Sorento czwartej generacji czeka na premierę w Genewie

Kia Sorento została wprowadzona na rynek w 2002 r. Po osiemnastu latach SUV doczekał się czwartej generacji. Nowy model został skonstruowany na bazie nowej płyty podłogowej zaprojektowanej dla SUV-ów o średnim rozmiarze.

Zastosowanie nowej płyty podłogowej spowodowało, że model posiada większy bagażnik i bardziej przestronną kabinę pasażerską. Kia Sorento czwartej generacji została skonstruowana w taki sposób, żeby w przyszłości mogła zostać wprowadzona na rynek wersja z napędem hybrydowym. Producent nie poinformował na razie o tym, jakie parametry będzie posiadał napęd hybrydowy. Nie zdradza też tajemnicy na temat zasięgu modelu z hybrydowym napędem.

Producent położył duży nacisk na zastosowanie nowych technologii w zakresie łączności i multimediów oraz w zakresie systemów wspomagających kierowcę.

Kia Sorento drugiej generacji została zbudowana na bazie płyty podłogowej opracowanej we współpracy z koncernem Hyundai Motor Company, wykorzystanej do budowy modeli Hyundai Santa Fe. Model został zaprojektowany przez Petera Schreyera, a charakterystycznym jego elementem była duza atrapa chłodnicy. W 2012 r. auto przeszło face lifting. Trzecia generacja także została poddana faceliftingowi. Natomiast czwarta generacja Kia Sorento wprowadza zupełnie nowy design, charakteryzujący się ostrymi, wyrazistymi liniami.

Premiera czwartej generacji Kia Sorento odbędzie się 3 marca 2020 r. w Genewie. Model będzie dostępny w sprzedaży na polskim rynku już w II kwartale 2020 r.