News

Kia Stinger zadebiutowała w Detroit

Kia Stinger została zaprezentowała podczas North Amercian Internationa Auto Show w Detroit. Na rynek trafi w ostatnim kwartale 2017 r.

Kia Stinger jest sportowym sedanem opartym na modelu koncepcyjnym GT. Sportowa, odważna stylistyka powstała we Frankfurcie pod kierunkiem Petera Schreyera. Samochód będzie dostępny na rynku europejskim oraz amerykańskim.

Pojazd jest szybki, zwrotny i komfortowy. Kia Stinger wyróżnia się długą pokrywą silnika, dużym rozstawem osi i przestronną kabiną. Uwagę przyciągają reflektory, które zostały wykonane w technologii LED oraz osłona wlotu powietrza do chłodnicy. Linia dachu przebiega dośćnisko, a przednia szyba jest mocno pochylona.

W kabienie znajadują się odpowiednio wyprofilowane fotele. Obicia wykonano ze skóry, podobnie jak powierzchnię kierownicy, za którą znajdują się dwa analogowe zegary. Menu komputera pokładowego w Kia Stinger jest dość rozbudowane – informuje m.in. o temperaturze silnika. Konstruktorzy zadbali także o dużą pojemność bagażnika.

Nadwozie modelu jest wykonane w 55% z zaawansowanej stali o podwyższonej wytrzymałości. Zastosowany materiał korzystnie wpłynął na włąściwości jezdne (sztywność nadwozia). Kia Stinger oferuje również możliwość wyboru trybu pracy układu przeniesienia napędu za pomocą Dynamic Stability Damping Control dostosowującego pracę amortyzatorów do warunków jezdnych i stylu prowadzenia auta.

Model trafi na rynek w z turbodoładowanym silnikiem pod maską. Do wyboru są dwie jednostki napędowe:

  • 2 – litrowy silnik czterocylindrowy Theta II (255 KM)

  • widlasty silnik sześciocylindrowy Lambda II (365 KM), o pojemności 3,3 litra

Jednostki napędowe będą współpracowały z ośmiostopniową automatyczną skrzynią biegów.