Koncept Tavascan – nowy elektryczny SUV o sportowym designie

Podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie we wrześniu 2019 r. CUPRA zaprezentował nowy koncept – samochód typu SUV z dynamicznym nadwoziem, o nazwie CUPRA Tavascan.

Model jest napędzany przez dwa silniki elektryczne, których łączna moc wynosi 306 KM. Konstrukcja pojazdu opiera się na platformie MEB Grupy Volkswagen i obejmuje akumulator o pojemności 77 kWh, który umożliwia uzyskanie zasięgu do 450 km.

CUPRA Tavascan jest czterodrzwiowym crossoverem, którego nazwa wywodzi się od nazwy miejscowości położonej w Pirenejach.

W 2020 r. na rynek wejdzie model CUPRA Formentor i dwa modele hybrydowe plug-in. W następnej kolejności zostanie wprowadzony także dynamiczny model Tavascan, choć w ostatecznej wersji może on wyglądać nieco inaczej. Zewnętrzny design podkreśla moc i wydajność Tavascan, natomiast odpowiedni przepływ powietrza zapewnia wysoką wydajność i efektywne chłodzenie akumulatorów.

Elementem designu modelu koncepcyjnego Tavascan jest również dyfuzor poprawiający właściwości aerodynamiczne i podkreśla sportowy charakter. Model z elektrycznym napędem jest dostępny w wariancie z metalicznym nadwoziem z dodatkami wykonanymi z włókna węglowego oraz w kolorze miedzi.