Koncept Vision EQS – nowy wymiar luksusu według Mercedes-Benz

Podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie w 2019 r. Mercedes-Benz zaprezentował światu swój koncept Vision EQS, który w ocenie producenta spełnia wymagania przyszłości w motoryzacyjnej branży.

Mercedes-Benz Vision EQS jest luksusowym sedanem z napędem elektrycznym oraz technologiami zapewniającymi wysoki komfort jazdy oraz umożliwiającymi autonomiczną jazdę. Design tego modelu koncepcyjnego charakteryzuje się smukłą, starannie wyrzeźbioną sylwetką i majestatycznym wyglądem.

Pasy świetlne zestawione ze szklanymi, czarnymi panelami umieszczonymi na srebrnym nadwoziu powodują, że pojazd sprawia wrażenie unoszącego się nad ziemią. Model koncepcyjny został wyposażony w reflektory Digital Light z dwoma modułami holograficznymi. Reflektory zostały zintegrowane ze świetlnym pasmem umożliwiającym uzyskanie niemal nieograniczonej liczby wariantów oświetlenia. Logo marki składa się z 229 podświetlanych, pojedynczych detali w kształcie gwiazd.

We wnętrzu Vision EQS znajduje się deska rozdzielcza połączona z korpusem przedniej części wykończenia. Deska rozdzielcza, środkowa konsola i podłokietniki sprawiają wrażenie, jakby były zawieszone w przestrzeni.

Mercedes-Benz zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju wykorzystuje nie tylko tradycyjne, ale również zaawansowane technologicznie materiały. Microfibra Dinamica to wysokiej jakości materiał w kolorze bieli, wykonany z przetworzonych butelek PET. Materiał wykorzystany do wykonania podsufitki to tekstylia wykonane z udziałem przetworzonego plastiku wydobytego z oceanów.

Napęd Mercedes-Benz Vision EQS został wykonany z dwóch silników elektrycznych umieszczonych na przedniej i tylnej osi, zapewniających pojazdowi ponad 350 kW mocy i 760 Nm maksymalnego momentu obrotowego, co pozwala na uzyskanie przyspieszenia od 0 do 100 km/h w ciągu mniej niż 4,5 sekund. Dzięki wydajności ładowania 350 kW, można doładować akumulatory do poziomu 80% w ciągu mniej niż 20 minut. Na jednym ładowaniu pojazd jest w stanie przebyć do 700 km według testów WLTP.