News

Lamborghini Aventador S zaprezentowane!

Lamborghini Aventador S już na pierwszy rzut oka zachwyca aerodynamicznym designem. Spore wloty powietrza, splitter, dyfuzor i inne elementy tworzą spójną, logiczną całość, której trudno odmówić innowacyjnego, przemyślanego charakteru.

Innowacyjny charakter Lamborghini Aventador S można dostrzec także na poziomie zastosowanych materiałów. Włoski producent postawił na lekkie, ale bardzo wytrzymałe materiały wpisując się w główny nurt współczesnego przemysłu motoryzacyjnego. Do wykonania układu wydechowego wykorzystano tytan, co pozwoliło obniżyć masę całkowitą tego układu o 20%.

Innowacyjne rozwiązania są widoczne także w obrębie nie tyle stylistyki, co konstrukcji poszczególnych elementów pojazdu. Skrzydło stanowiące element karoserii może być ustawione w jednej z trzech pozycji wybranej przez kierowcę – użytkownik modelu nie ustawia bezpośrednio pozycji skrzydła, ale ma na nią wpływ poprzez wybór określonego trybu jazdy. Samochody dostosowujące poszczególne elementy konstrukcji do sposobu poruszania się po drogowej nawierzchni to przyszłość rynku motoryzacyjnego.

Wizjonerski projekt Lamborhgini uwzględnia obecne oczekiwania potencjalnych nabywców odnośnie do osiągów modeu. Zastosowano system czterech skrętnych kół – po raz pierwszy w modelu tej marki – oraz jednostkę V12 – wolnossącą, 6.5 – litrową, o mocy 740 KM i maksymalnym momencie obrotowym równym 690 Nm. Nowa odsłona modelu rozpędzi się do 100 km/h w ciągu 2,9 sekundy, a maksymalna prędkość pojazdu wynosi 350 km/h.