News

Land Rover Defender (2019) – producent ujawnia szczegóły o nowym modelu

W czerwcu bieżącego roku Land Rover opublikował nowe obrazy nowej generacji Land Rover Defender, którego premiera nastąpi pod koniec 2019 r. Zaprezentowany prototyp posiada muskularną sylwetkę oraz napęd na cztery koła. Model został skonstruowany i wykonany we współpracy z Tusk Trust.

Tusk Trust jest innowacyjną organizacją, która od około 25 lat finansuje rozwój społeczny i edukację ekologiczna w krajach Afryki, objętą patronatem księcia Cambridge Williama.

Defender będzie produkowany w nowej fabryce Land Rover na Słowacji. Land Rover potwierdził, że zarówno design, jak i rozwiązania technologiczne zostały przejęte od modelu Gaydon. W poprzednich miesiącach Land Rover Defender był widziany nie tylko w rezerwacie w Kenii, ale również na torze Nurburgring, gdzie inżynierowie testowali możliwości nowego pojazdu w różnych warunkach.

Model z napędem na cztery koła będzie produkowany na początku 2020 r. Jego głównym konkurentem będzie prawdopodobnie Toyota Land Cruiser, który przetrwał testy w temperaturze otoczenia od -40 stopni Celsjusza do 48 stopni Celsjusza, oraz na wysokości ok. 4000 m.

Pierwsze zdjęcia Land Rover Defender wskazują na to, że na rynek wejdzie model pięciodrzwiowy „110” oraz trzydrzwiowa wersja „90”. Krążą plotki na temat większego modelu „130”. Prototyp był widziany także w wersji z dodatkowym kołem zamontowanym na tylnej części nadwozia. Nie jest jeszcze jasne, czy wersja produkcyjna będzie wyglądała tak, jak prototyp. Dowiemy się tego bliżej terminu premiery.

Ceny nowego Land Rover Defender będą wynosiły w granicach 45.000 – 70.000 funtów brytyjskich.