Lexus NX F Sport Edition – w wersji hybrydowej i z silnikiem spalinowym. Sportowy design robi wrażenie!

Lexus NX F Sport Edition jest SUV-em wyposażonym w skórzane, sportowe fotele, nowoczesnym designem i szeregiem pakietów bezpieczeństwa. Model samochodu jest dostępny w wersji z napędem benzynowym o mocy 238 KM lub hybrydowym o mocy 198 KM.

W przypadku Lexusa NX F Sport Edition doświadczenia i wrażenia podczas jazdy są absolutnie niezwykłe. Teraz kierowcy mają także do wyboru nowego Lexusa NX F Sport Edition z dodatkowymi elementami designu i akcesoriami, ale zbudowanego na tej samej bazie co F Sport.

Choć Lexus NX Sport Edition różni się od bazowego modelu bardziej sportowym designem, zachował takie funkcje, jak Lexus Safety System+ i Lexus Enform Wi-Fi z 4 GB przestrzeni i Apple Car Play. NX F Sport Edition zapewnia większe wrażenia z jazdy poprzez unikatowy, sportowy styl widoczny zarówno w obrębie nadwozia, jak i wewnątrz pojazdu.

We wnętrzu znajduje się system 14 głośników Mark Levinson dostępnych wyłącznie w NX. W kabinie znajdują się również biało – czarne fotele i kanapa. Sportowe siedzenia NuLuxe są zarezerwowane tylko dla rodziny F Sport, a w przypadku Black Line Special Edition zostały zestawione z czarnymi, matowymi elementami designu wnętrza.

Kierowcy zapewne docenią system nawigacji obsługiwany wyświetlaczem dotykowym o przekątnej 10,3 cala dla tytułowego modelu. Ekran dotykowy będzie prezentował informacje o ruchu drogowym, w tym propozycje objazdów, a także poinformuje kierowcę o niskim poziomie paliwa prezentując najbliższe stacje. Program Lexus Enform App Suite 2.0 jest standardowy we wszystkich modelach. Niemniej dodatkowa aktualizacja w NX F Sport Edition obejmuje Comfort Package z takimi funkcjami, jak choćby monitorowanie „martwego pola” oraz podgrzewane fotele.

Nowy Lexus NX F Sport Edition został zaprezentowany podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych Chicago Auto Show. Ceny modelu w Polsce startują od 209 000 zł.