News

Lexus RC F Track Edition – 479 KM pod maską i 3,96 s do setki

Lexus RC F Track Edition został zaprojektowany i wykonany we współpracy z zespołami wyścigowymi Lexusa. Track Edition został poddany tuningowi, który pozwolił na stworzenie sportowej wersji Lexusa RC oznaczonej F.

Lexus RC F Track Edition posiada masę równą 1725 kg, zatem jest on stosunkowo ciężki w porównaniu do innych modeli w swojej klasie. Niewielkie zmniejszenie masy uzyskano poprzez zastosowanie lżejszych węglowo – ceramicznych tarcz hamulcowych Brembo oraz tytanowego układu wydechowego.

Pod maską znajduje się silnik o mocy 479 KM, czyli o 5 KM więcej w porównaniu z silnikiem znajdującym się pod maską Lexus RC F. Napęd jest przenoszony na tylną oś przez ośmiobiegową automatyczną skrzynię biegów. Sportowy model rozpędza się do 100 km/h w ciągu 3,96 sekund.

Model został wyposażony w 19 – calowe obręcze z kutego stopu aluminium. Dach, pokrywa silnika i przegroda między tylnymi siedzeniami, a także wzmocnienia zderzaków zostały wykonane z aluminium.

Wnętrze kabiny pasażerskiej zostało wykonane w czerwonej kolorystyce. Fotele o kubełkowym kształcie i tylna kanapa są obite tapicerką w tym kolorze, z którą kontrastują ciemne barwy deski rozdzielczej, tunelu środkowego, kierownicy i paneli bocznych.

Nadwozie Lexus RC F Track Edition będzie dostępny w dwóch wariantach kolorystycznych, takich jak Ultra White oraz Nebula Matte Gray.