News

Lexus UX (2019) – innowacyjność, bezpieczeństwo i maksymalna wydajność

Nowy Lexus UX oferuje kierowcy luksusową innowacyjność charakterystyczną dla tej marki oraz systemy bezpieczeństwa. W pakiecie znalazły się również wydajne jednostki oraz wyjątkowy design. Dla wielu klientów UX nie będzie ich pierwszym Lexusem, ale może być pierwszym tak luksusowym autem.

Nazwa UX wywodzi się od określenia „Urban + X-over (crossover), co w dosłownym tłumaczeniu na język polski oznacza miejski crossover. Współczesny, dynamiczny model wprowadza nową jakość na rynek motoryzacyjny. Być może pewien wpływ na efekt końcowy miała okoliczność, że Lexus UX (2019) jest pierwszym modelem skonstruowany przy wykorzystaniu nowej platformy Global Architecture – Compact, w skrócie GA-C.

Model jest dostępny w dwóch wersjach -UX 250h z silnikiem hybrydowym czwartej generacji o podwyższonej wydajności oraz 2-litrowym silnikiem benzynowym zaprojektowany specjalnie na potrzeby nowej platformy oraz w wersji UX 200, gdzie 2-litrowy silnik benzynowy współpracuje z nową, bezstopniową skrzynią CVT.

Design Lexusa UX jest zarówno stylowy, jak i funkcjonalny, a przy tym został wzbogacony w unikatowy dla UX kształt grilla. Nabywcy mają do wyboru 13 kolorów nadwozia, w tym w trzech kolorach dostępnych tylko dla tego modelu (i z myślą o nim): Blazing Carnelian, Terrane Khaki oraz Celestial Blue. Wnętrze modelu charakteryzuje się natomiast dynamiką, luksusem i komfortem. Wysokie siedzenia oraz szerokie pole widzenia to cechy charakterystyczne dla crossoverów. Design wnętrza łączy japońskie tradycje rękodzielnicze z innowacyjnymi technologiami.

Według informacji publikowanych przez Lexusa, europejski rynek będzie prawdopodobnie głównym rynkiem zbytu dla nowego modelu. Lexus UX może być konkurencją dla przeciętnych sedanów, hatchbacków i kombi. Poza tym, w stale rozwijającej się klasie SUV/Crossover Lexus UX może reprezentować tę najbardziej luksusową półkę, zostawiając przeciętne modele w tyle.

Lexus UX jest opisywany jako nowa generacja crossovera przeznaczonego do odkrywania miasta, oferującego to, co przez kierowców codziennie poruszających się samochodem ma charakter luksusu. Jako crossover Lexus UX sprawia wrażenie kompaktowego – i taki właśnie był zamiar producenta. Dla osób ceniących wielkość auta zaproponowane zostały inne, większe modele – Lexus NX i Lexus RX.