Maserati Levante Trofeo: SUV z silnikiem V8

Podczas targów motoryzacyjnych w Genewie w 2019 r. Nowy model Levante Trofeo jest SUV-em z silnikiem V8 pod maską, który rozpędza się do 100 km/h w ciągu 4,2 sekund, a wskazówka prędkościomierza zatrzymuje się na prędkości 300 km. Nowy model charakteryzuje się także nisko osadzonym ośrodkiem grawitacji.

Maserati Levante Trofeo posiada również 22 – calowe felgi. We wnętrzu znajdują się wygodne fotele pokryte skórą Pieno Fiore. Pozostałe elementy zostały wykonane z matowego włókna węglowego. W standardzie będzie dostępny system głośników Bowers and Wilkins złożony z 17 elementów. SUV będzie dostępny na rynku europejskim w wersji z silnikiem diesla.

Mocny silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem posiada pojemność 3,8 litra. Jednostka zastosowana w Maserati Levante Trofeo jest zmodyfikowanym wariantem dostosowanym to flagowego Quattroporte GTS, dostarczającym 590 KM oraz 730 Nm momentu obrotowego.

Nowy Maserati Levante został wyposażony w system Integrated Vehicle Control (IVC), który zapewnia lepszą dynamikę jazdy sprawiając, że Maserati Levante dostarcza więcej przyjemności z jazdy. Maserati Levante Trofeo to pierwszy pojazdy wyposażony w przednie lampy Full Matrix LED.

Model korzysta z cyfrowej kamery, umieszczonej w przednich lampach, pozwala zbierać dane na potrzeby systemu zapobiegania kolizjom. We wnętrzu znajduje się Maserati Touch Control Plus obsługiwany za pomocą ekranu dotykowego o przekątnej 8,4 cala. System obsługuje radio, Bluetooth, nawigację oraz wspiera Apple CarPlay i Android Auto.