News

Mazda Vision Coupe i Mazda Kai – koncern stawia na minimalizm

Mazda Vision Coupe Concept i Mazda Kai zapowiadają dwa wspaniałe modele, które będą skutecznie konkurowały z innymi modelami sportowymi.

Mazda Vision Coupe Concept jest zapowiedzią czterodrzwiowego modelu, którego design jest inspirowany stylistyką Mazda RX – Vision. Japoński koncern nie zdradza, jaka jednostka znajduje się pod maską samochodu, chociaż mówi się o silniku Wankla. Konstrukcja Mazdy Vision Coupe Concept obejmuje układ wydechowy z czterema końcówkami wydechu oraz zaciski hamulcowe Brembo.

Wnętrze kabiny można określić jako minimalistyczną elegancję.Wykończenie wnętrza wykonano z drewna, skóry i metalu. Wyświetlacz multimedialny jest transparentny i został umiejscowiony w desce rozdzielczej – staje się widoczny dla kierowcy dopiero w momencie, gdy z niego korzysta.

Z kolei Mazda Kai Concept jest zapowiedzią nowej generacji Mazdy 3. Japoński producent rozwija filozofię KODO. Proponuje hatchbacka, który jest stosunkowo kompaktowy. Wnętrze zostało zaprojektowane w podobny sposób do wyżej opisanego konceptu. Dominują ciemna kolorystyka, proste linie i kształty. Mimo że mamy do czynienia z konceptem, Mazda zrezygnowała z akcentów futuryzmu.

Pod maską Mazda Kai Concept znajduje się innowacyjna jednostka Skyactive – X, łacząca zalety silnika wysokoprężnego i benzynowego. Koncern dąży do poprawy maaksymalnego momentu obrotowego i zmniejszenia zużycia paliwa.