Mercedes AMG GT Roadster (2020) – bliźniaczy model Coupe z lekkim, składanym dachem

Mercedes AMG GT Roadster (2020) – bliźniaczy model Coupe z lekkim, składanym dachem

Ranga modelu Mercedes AMG GT ponownie wzrosła, tym razem wraz z przybyciem GT R Roadstera z otwieranym dachem. Roadster GT R posiada ten sam 4 – litrowy silnik V8 z podwójnym doładowaniem, jak podstawowa wersja samochodu.

Model rozpędza się do setki w ciągu 3,6, podobnie jak Coupe. Maksymalna prędkość została jednak zmniejszona do 317 km/h. Zarówno Coupe, jak i Roadster posiadają podobne nadwozie i wnętrze, nowy panel kierowcy i felgi.

Składany dach został wykonany z trzech różnych warstw materiału, dzięki czemu jest lekki. Specjalna mata akustyczna umieszczona między dwoma warstwami materiału pomaga zredukować hałas wewnątrz kabiny.

Mercedes AMG GT Roadster nie jest tak agresywny pod względem designu, jak coupe, a jego nadwozie prezentuje się bardziej elegancko. Na tylnej części nadwozia pozostawiono skrzydło o takim samym kształcie, jak w GT R Coupe.

Przy okazji zaprezentowania Mercedesa AMG GT Roadstera na rynku, producent zaprezentował wyjątkowy nowy odcień nadwozia, nazwany „Designo Graphite Grey Magno”. Ten sam odcień jest dostępny także w przypadku wersji Coupe.