Mercedes Benz CLA Shooting Brake (2019) – sportowe kombi z funkcją MBUX i Energizing

Mercedes Benz CLA Shooting Brake (2019) jest kombi inspirowanym sportowym modelem coupe. Model doczekał się premiery podczas międzynarodowych targów motoryzacyjnych w Genewie.

Nowy Mercedes Benz CLA Shooting Brake jest niższy od poprzednika oraz ma dłuższe wymiary i jest o 53 mm szerszy. Rozstaw osi w Mercedesie Benz CLA Shooting Brake jest dłuższy o 30 mm od poprzednika. Rozstaw kół jest natomiast szerszy o ok. 55 – 63 mm. Bagażnik ma pojemność większą o ok. 10 l. Całkowita pojemność bagażnika w nowym Mercedesie Benz CLA Shooting Brake wynosi 505 l.

Silnik o mocy 224 KM

Pod maską znajduje się czterocylindrowy silnik benzynowy 250, o pojemności 2 litrów i mocy 224 KM. Moment obrotowy silnika wynosi natomiast 350 Nm. Jednostka została zintegrowana z siedmiostopniową skrzynią dwusprzęgłową. Średnie spalanie paliwa wynosi w granicach 6,2 – 6,5 l/100 km.

Gama silników zostanie rozszerzona

Od września 2019 r. na rynku będą dostępne dodatkowe wersje silnikowe, w tym z silnikami benzynowymi i Diesla. Jednostki będą współpracowały ze skrzynią manualną lub automatyczna. Nabywcy będą dostępni w wersji z napędem na cztery koła 4Matic.

„Hey Mercedes”

Z nowoczesnych technologii zastosowanych w Mercedes Benz CLA Shooting Brake (2019) uwagę przykuwa szczególnie system MBUX zarządzający wieloma funkcjami, w tym umożliwiający wydawanie głosowo komend. Chcąc uruchomić system wystarczy powiedzieć „Hey Mercedes”.

Ponadto, Mercedes Benz CLA Shooting Brake został wyposażony w funkcję Energizing, wpływające na temperaturę powietrza i temperaturę foteli, masaż, oświetlenie i dźwięk, a tym samym oddziałując na kierowcę. Kierowca może wybrać odpowiedni tryb, aby wprowadzić się w wybrany nastrój.