News

Mercedes EQ C z elektrycznym napędem trafi do pierwszych nabywców w 2019 r.

W 2019 r. na rynek trafi Mercedes EQ C – będzie to pierwszy seryjnie produkowany model z elektrycznym napędem. Model trafił do produkcji w 2018 r.

Mercedes EQ C jest średniej wielkości SUV-em z gwiazdą na masce, który posiada napęd złożony z dwóch silników elektrycznych – jeden na przedniej osi, drugi przy tylnej. Napęd oferuje moc wynoszącą do 300 kW, co przekłada się na moc rzędu ok. 407 KM oraz zasięg wynoszący na poziomie 500 km na jednym ładowaniu. Maksymalny moment obrotowy wynosi natomiast 700 Nm.

Na łamach niemieckiego czasopisma Autobild zostały opublikowane informacje, że model będzie kosztował od 60 do 80 tys. euro, w zależności od opcji wyposażenia. Nie będzie to „samochód dla ludu”, ale raczej dla lepiej zarabiających (lub z dobrą zdolnością kredytową).

Mercerse EQ C przyspiesza od 0 do 100 km/h w ciągu mniej niż 5 sekund, co jest bardzo dobrym wynikiem. Maksymalna prędkość wynosi 225 km/h. Biorąc pod uwagę osiągi i możliwości elektrycznego napędu Mercedes EQ C (2019) model będzie konkurencją dla takich modeli, jak Jaguar I-Pace i Tesla Model X.

We wnętrzu znajdą się natomiast komfortowe siedzenia, dużo miejsca dla pasażerów oraz bezprzyciskowy panel kontrolny obsługiwany dotykiem. Z zewnątrz model wygląda wręcz futurystycznie, ale wewnątrz ma panować chłodny, bezpretensjonalny minimalizm.

Bezemisyjne, ciche auto wygląda jak model z przyszłości o nieco „kosmicznym” designie, niepasującym do samochodów, które obecnie dominują na ulicach. Na polskim rynku raczej nie będzie cieszył się tak dużym zainteresowaniem jak na rynku niemieckim i brytyjskim, co wynika nie tyle z niechęci do e-silnika, ile z braku odpowiedniej infrastruktury (stacji ładowania).