News

Mercedes GLB z rozwiązaniami linii EQ

Mercedes GLB jest rozwinięciem linii GL, które odpowiada aktualnym potrzebom rynku motoryzacyjnego. Model pojawi się w wersji z silnikiem spalinowym, hybrydowej (łączącej silnik spalinowy i elektryczny) oraz model z napędem w pełni elektrycznym oznaczony jako Mercedes H 243.

Linia EQ jest nową linią modeli Mercedes’a, które są całkowicie elektryczne. Obecnie do linii należą dwa modele Smart: Smart EQ Fortwo oraz Smart EQ Forfour – proste nazwy modeli nawiązują do ilości miejsc dla kierowcy i pasażerów. Oba modele zostały zaprezentowane podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie w ubiegłym roku.

Pod maską hybrydowego Mercedes’a GLB znajdzie się czterocylindrowy silnik spalinowy o pojemności 2 litrów oraz silnik elektryczny o mocy 68 KM. Napęd będzie przekazywany na przednie koła. Tylną oś będzie z kolei napędzał drugi, dodatkowy silnik elektryczny o mocy 95 KM.

Model z napędem elektrycznym zostanie wyposażony w baterie o łącznej masie 600 kg i pojemności wynoszącej minimum 60 kWh. Moc silnika wyniesie 204 KM, a zasięg modelu będzie wynosił 400 km wg NEDC i 268 km wg EPA, więc nieco mniej niż oferuje Tesla, ale dość dużo by móc konkurować z innymi markami motoryzacyjnymi.

Oficjalna premiera modelu została zaplanowana na 2019 r., ale dokładna data nie jest jeszcze znana. Natomiast cena modelu będzie wynosić od 45 tys. euro w odniesieniu do modeli z silnikiem spalinowym (o których wiemy najmniej) oraz od 50 tys. euro w przypadku modeli z napędem hybrydowym i elektrycznym.