Mercedes GLE 350 de po premierze w Stuttgarcie

Mercedes-Benz GLE 350 de 4MATIC doczekał się premiery w Stuttgarcie. Model jest hybrydą typu plug-in. Według deklaracji producenta przeciętne zużycie paliwa wynosi 1,1 l na 100 km, emisja dwutlenku węgla wynosi 29 g/km, natomiast zużycie energii – 25,4 kWh/100 km.

GLE imponuje możliwością jazdy tylko w oparciu o elektryczne ogniwa. Zasięg na jednym ładowaniu za sprawą akumulatorów o pojemności 31,2 kWh wynosi 100 km według NEDC. Prędkość maksymalna wynosi natomiast do 160 km/h. Pod obudową znajduje się najbardziej nowoczesny czterocylindrowy silnik wysokoprężny, który jest bardzo wydajny.

Znacznie większy zasięg GLE 350 de 4MATIC w porównaniu z innymi hybrydami plug-in wskazuje drogę do bardziej satysfakcjonujących wrażeń z jazdy elektronicznej. Specjalna konstrukcja tylnej części i zmodyfikowana tylna oś tworzą przestrzeń na dość spory akumulator. Pojemność bagażnika nie ucierpiała na tym i wynosi 1915 l.

SUV posiada gniazdo do ładowania prądem przemiennym i prądem stałym. Gniazdo ładowania zostało umieszczone na lewej ścianie bocznej, symetrycznie w stosunku do klapki wlewu paliwa znajdującej się po prawej stronie pojazdu.

Jako największy członek rodziny EQ Power GLE 350 de 4MATIC korzysta z najbardziej nowoczesnych technologii. Luksus w połączeniu z nowoczesnością to główne przesłanie nowego GLE. Samochód jest wyjątkowo cichy i płynny. Rozstaw osi wynosi niemal trzy metry (2995 mm), co zapewnia dużo przestrzeni dla pasażerów siedzących z tyłu.