News

Mercedes zaprezentuje Formułę 1 w Walentynki

Na 30 dni przed otwarciem sezonu w Australii nowy model Silver Arrow zostanie zaprezentowany na torze wyścigowym. Impreza będzie miała charakter zamknięty i odbędzie się 14 lutego 2020 r. – Walentynki. Nie pojawią się tam media, a zaproszeni zostały tylko wybrane osoby.

Podczas prywatnej imprezy Mercedes przeprowadzi wstępną kontrolę systemów, dlatego ewentualne usterki i niedociągnięcia pozostaną w tajemnicy. Mercedes nie potwierdził jeszcze, kto siądzie za kółkiem Silver Arrow, niemniej w poprzednich latach startowali w niej zarówno Lewis Hamilton, jak i Valtteri Bottas.

„Zamknięta” prezentacja Silver Arrow odbędzie się 3 dni po premierze Ferrari (11 lutego) oraz dzień po prezentacji McLarena –głównych rywali Mercedes. Wydarzenie odbędzie się na torze British Grand Prix.

Informacje na temat pojazdu, nagrania wideo, parametry techniczne i zdjęcia zostaną opublikowane przez producenta już wkrótce. Testy przed nadchodzącym sezonem rozpoczną się 19 lutego w Barcelonie i zostały zredukowane do 6 dni w 2020 r.

Mercedes jest piątym zespołem, który potwierdził swoje plany związane z prezentacją F1, poza Ferrari, Renault i McLaren. Co ciekawe zespół AlphaTauri (dawniej: Toro Rosso) zaprezentuje swój pojazd 14 lutego 2020 r.